Жигар Іван Григорович З 1968 року по 1975- директор Жовтянської восьмирічної школи.
З 1975 по 1990- директор Жовтянської середньої школи.

Жигар Іван Григорович народився 22 червня 1930 року в сім'ї  селянина бідняка. Батько й мати до революції були батраками. Батько Жигар Григорій Григорович 1906  року народження. З 1924 року секретар Пальмирівської сільської ради
депутатів трудящих , а з 1929 по  1967 голова колгоспу "Україна". З 1930 по1941 також працював
уповноваженим по заготівлям по П'ятихатському району .Помер 4 квітня 1972 року. Дуже вдячні Пальмирівці Григорію Григоровичу за  те що більшість односельчан не голодували в 1933 та 1947 роках. Тай Батьківщина висока оцінила труд ГГ Жигара :Орденом Леніна, багатьма медалями. Мати  працювала все життя рядовою колгоспницею. В школу Іван Григорович  пішов в 1937 році закінчив ЇЇ в 1949 році. з 1951 року навчався в військово морському училищі . Потім армія служба в морфлоті , але розумів , що покликання його- діти . Тому з 1956 року працював в Пальмирівській восьмирічній школі. З1960 по1968 завуч її.. З 1968 року по 1975- директор Жовтянської восьмирічної школи.

Павло Пантелійович Козир біографія, фото, розповіді - партійний діяч Української РСР

партійний діяч Української РСР

Член ЦК Компартії України (1956-1981). Кандидат у члени ЦК КПРС (1961-1966), член ЦК КПРС (1971-1981).

Біографія

Народився у грудні 1913 року в сільській родині в селі Жовте Верхньодніпровського повіту Ектерінославской губернії (нині - П'ятихатський район Дніпропетровської області). Українець.

Народився 10.04.1907 р. в с. Жовтому П'ятихатського району Дніпропетровської області. Закінчив сільськогосподарський технікум і в 1929 р. Уманський СГІ, де залишився працювати на кафедрі генетики і селекції асистентом професора Грюнера. Далі - аспірантура в Харківському інституті прикладної ботаніки й успішний захист наукової доповіді з виведення багаторічного жита в Академії с.-г. наук (Харків), про що схвально відгукнувся М.І. Вавілов, та подальша праця в Уманському СГІ доцентом і завідувачем кафедри генетики і селекції.

Перший заступник  Міністра екології та природних ресурсів України
 Романов Микола Іванович

Народився 25 березня 1954 року в с. Жовте П'ятихатського району Дніпропетровської області.

Освіта: у 1982 році закінчив Криворізький ордена Трудового Червоного Прапора гірничорудний інститут за спеціальністю "технологія і комплексна механізація відкритої розробки корисних копалин", кваліфікація - "гірничий інженер"

Нагороди, почесні звання:
 Медаль Л. Лутугіна
 Почесна грамота Держгірпромнагляду
 Медаль І. Лучицького

Депутат Дніпропетровської обласної ради

Довгий час (з 1982 по 1994 роки) проголовував в колгоспі ім Ульянова Валентин Степанович Акименко. Тільки з приємністю згадують ті роки жителі села Жовтого. Колгосп був в передових в П'ятихатському районі.  На цей період було зроблено багато чого в плані соціального благоустрою села та виробничих досягнень. В цьому не мала заслуга Валентина Степановича. Ось як  пишеться про нього в книзі Руденко, Сторожко "П'ятихатські самоцвіти" видавництво Січ 2000 року:
         "Валентин Степанович Акименко пройшов у П'ятихатському районі великий трудовий шлях. Його батьківщина — село Княгинівка на Луганщині. Народився 5 травня 1939 року у шахтарській сім'ї. І сам мріяв добувати чорне золото. Уже працював на шахті електрослюсарем.
— А потім стався нещасний випадок, що не є випадковим у вугільній промисловості, — Валентин Степанович показує скалічену праву руку, на якій уцілів тільки великий палець. — Вийшов з лікарні, вирішив, що треба вчитися. Не вистачило одного прохідного балу у Дніпропетровський сільгоспінститут. Тоді з тими оцінками мене брали на заочний факультет. І там же були агітатори з Нікопольського та Ерастівського сільгосп-технікумів. Віддав перевагу останньому. 1963 року здобув спеціальність агронома в Ерастівському технікумі.

Береза Ганна Іванівна (23.10.1913, с. Жовте, тепер П’ятихатського р-ну Дніпропетр. обл.). канд. іст. наук, доц. 1932 закінчила шкільний ф-т Нікопол. пед. технікуму, 1938 іст. ф-т Київ. учит. ін-ту. У 1939–40 слухач Академії рад. торгівлі (м. Київ). У 1932–33 зав. відділом піонерів, 1933–35 – заст. секретаря з марксистсько-ленінського навчання Нікопол. міськкому ВЛКСМ. Упродовж 1936–37 – комсорг ЦК ВЛКСМ Київ. сш № 6, 1942–43 старш. наук. співроб. Ін-ту історії України АН УРСР. Протягом 1944–46 консультант відділу агітації і пропаганди ЦК КП(б)У, працювала в апараті ЦК КП(б)У, 1946–50 наук. співроб. Комісії з історії Вітч. війни АН УРСР, з 1950 заст. дир. з навч. частини курсів підготовки викладачів суп. наук при Київ. ун-ті. З 1951 асист., старш. викл. каф. марксизму-ленінізму, доц. каф. історії КПРС Київ. ун-ту. Канд. дис. «Борьба трудящихся Кировоградской области под руководством большевистских организаций против немецко-фашистских оккупантов (1941 – март 1944 гг.)» (1951). Нагороджена медалями «Партизан Великої Вітчизняної війни» ІІ ст. (1945), «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945» (1945). Осн. праці: Жінки Радянської Країни. К., 1948; Из истории подпольной и партизанской борьбы в период Великой Отечественной войны на Украине. К., 1950; Боротьба більшовицьких організацій Кіровогрської області проти німецько-фашистських окупантів. К., 1954; ІІІ з’їзд РСДРП та його історичне значення. К., 1955. Арх.: Архів КНУТШ. 1958. Спр. 4–пвс. С.М.Раєвський

У тяжкі повоєнні роки прибули     в    село    Жовте на  роботу   в   школу   молоде подружжя ,   випускники       педінституту  Плужники    —   Наталія  Остапівна      та      Дорофій  Сергійович.   А розпочала свою діяльність  Наталія  Остапівна після визволення від фашистів в жовтні 1943 року в Мар'янівській семирічній школі Верхньодніпровського району  вчителем біології  . А з серпня 1949 по серпень 1977 в нашому селі. Тоді     школа містилася    у    п'ятьох   селянських   хатах,    вщерть наповнених зголоднілими до  знань     дітьми-переростками.   Гасова   лампа під     стелею,     паливо   -солома,     чорнило   —  сік ягід   бузини,   а   про  книги  й  зошити-не  питайте...  Село в руїнах, голе, голодне, обідране...

alt

"Не жалея живота своего..." так можно охарактеризовать род Коцебу на службе Российской империи. ; графский и дворянский род, происходящий из Штендаля, где его предки упоминаются в начале XV века .

25 декабря 2007 года исполнилось 100 лет со дня рождения Филиппа Филипповича Капусты – одного из руководителей партизанского движения в Минской и Белостокской обл. Он родился 25. 12. 1907 г. в с. Желтое Пятихатского района Днепропетровской обл. Великую Отечественную войну полковник Ф. Ф. Капуста застал под Белостоком.

ВІКОВІЧНА СЛАВА ЖОВТЯНСЬКИХ СОТЕНЬ

Жовте - древнє козацьке село. Між боями тут жили, ростили дітей і орали землю славні сподвижники Богдана Хмельницького.  Цілий полк! І тепер усі частини села називають сотнями. Дев'ять сучасних сотень свято бережуть традиції предків,  виконують священний хліборобський обов'язок. У Жовтому розташовані центральні садиби колективних сільгосппідприємств імені Ульянова та «Побєда».

vipysk 1992.jpg