Рось Данило Демянович

Народився 22 липня 1897 року  помер 6 липня 1976 року. Воював з жовтня 1943 року до перемоги 1945 року. мав нагороди. Весь час проживав  в 5 й сотні "Лаврівка". Похоронений в місті Жовті Води

Рось Петро Данилович

Пройшов Петро Данилович від підножчика мін в мінометному розрахунку в жовтні 1943 року до старшини , командира мінометного відділення в 1945 році. З визволення Олександрії ,Знамянки,Корсуньшевченківська .Руминії, Угорщини , Австрії. Народився Петро Данилович в нашому селі. Батьківщина його 5 сотня, "Лаврівка" . В армії був з 1943 року по 1950. Все життя в роботі : працював і водієм,  диспетчером,  останній час на південному радіо заводі звідки й вийшов на пенсію. Виховав двух синів . Має внуків правнуків. То дай же Боже  ще років побільше в гарному здоровї

Книжка червоноармійця Безцінний документ про бойовий шлях.

Цьома Василь Андрійович

Грищенко Марія Сергіївна

Дата народження:    20.11.1926
Народилася:    с. Жовте, Пятихатского р-на, Днепропетровской обл.
Національність:    українка
Посада в роки Великої Вітчизняної:    кухар їдальні, офіціантка офіцерської їдальні
Звання:    рядова
Підрозділи, в яких служила  52 стрілецька Шумлінсько - Віденська двічі Червонопрапорна ордени Суворова дивізія (2 формування)
Адреса рідних під час війни:    с.Жовте, Пятихатского р-ну Дніпропетровської обл.
Родичі під час війни:    мати- Грищенко Марія Юхимівна, батько - Грищенко Сергій Степанович (загинув в 101 Дот Вита почтова)
Дата призову :    8.2.1944
Місце призова (військкомат):    Пятихатський РВК Дніпропетровською обл.
Додаткові відомості:    нагороджена медаллю "За бойові заслуги", орден Вітчизняної війни 2 ступені в 1985г., ювілейні медалі. померла 01.09.1988 г, похована в з.Жовте

Гупалюк Прохір Наумович

Капуста Ілля Харитонович

Кіблик

Лаштанкіна Галина Петрівна

1921 року народження з 1941 по 1945 рік пройшла війну санінструктором. Є Державні нагороди.

Лаштанкін Іван Іванович

Лучко Михайло Юхимович

Лучко Василь Миколайович

Лущук Дмитро Іванович

Масляний Гнат Лукянович

1909 року народження. Воював з 1943 року по 1945 .Нагороджений медалями.

Масляний Григорій Петрович

Масляний Микола Федосїйович

Мозуль Феодосій Васильович

Москаленко Дмитро Олександрович

Москаленко Іван Олександрович

Народився 1-го січня 1923 року в Дніпропетровській області, Пятихатськом районі, селі Жовтому. Батько сільський коваль, мати - домробітниця. Пізніше були членами колгоспу. Закінчив семирічку, ФЗУ, культоосвіт технікум, Харківський інститут культури. Працював бібліотекарем, вчителем праці, креслення, історії, природознавства. Учасник Великої Вітчизняної війни. У армії служив 3,5 року. Безперервний робочий стаж 42 рока .Нині , нажаль, покійний

Нестеренко МТ

Онопа Іван Кирилович

Воював з 1943 року по 1945. має нагороди "за перемогу над Німеччиною" ,а також ювілейні медалі.

Половина Олександр Хомич

Пушкар Сергій Іванович

Ржаний Андрій Германович

Сай Яков Сидорович

Салимоненко Андрій Пилипович

Салімоненко АП.,  учасник Великої Вітчизняної війни , генерал -майор .Народився в селі Жовтому Пятихатського району , Дніпропетровської області  в 1911 році.В  РСЧА з 1930 року,  Андрій Пилипович навчався в КАШ з 1930 по 1933 рік.місце призоваі до лав армії - Дніпропетровський РВК Дніпропетровського р-ну Дніпропетровської обл. Українською РСР . Пройшов Велику Вітчизняну з перших й до останніх днів . Командував  різними зенітними підрозділамию Завжди відзначався сміливостю, героїзмом,мудрим командиром. Після виходу в відставку проживав в місті Дніпропетровську , але не поривав звязок з нашим селом. Старший його син - Анатолій Андрійович Салимоненко - досить відомий кіноактор, як і його онук, Пилип Анатолійович, живуть у Москві.

Страшко Микола Павлович

Труш Григорій Іванович

Закончилась реконструкция двух братских захоронений времен гражданской войны и послевоенное(1950гг) перезахоронение советских воинов погибших при отступлении наших войск, освобождении села и умерших от ран в госпиталях периода 1941 -1945. Находятся могилы в парке села Желтого Пятихатского района . На вертикальных стелах списки периода ВОВ.Также на тумбах установлены плиты с списками односельчан которые погибли или пропали без вести в годы Великой Отечественной войны.А также плита с надписью захоронения времен Гражданской войны

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Темною хмарою ввірвалася в мирне життя Велика Вітчизняна війна 450 наших односельчан полягло на фронтах та пропало безвісти. Шановні земляки, вчитаємося ще раз в ці прізвища можливо ви знайдете в цих прізвищах свого батька , діда, прадіда. Напишіть нам все , що Вам відомо про них. Роботи по увічненню пам'яті наших земляків продовжуються!

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Наше село було визволено від німецько-фашистських загарбників 19 жовтня 1943 року 18 -тим танковим корпусом 5 гвардійської танкової армії 110,170,181 танковими бригадами .Командир танкової бригади полковник Фірсович Олександр Миколайович нач штабу полковник Смірнов Володимир Іванович.
Про Визволення села добре описано в книзі Єгоров П. Я., Кривоборский І. В. Івлев І. К., Рогалевич А. І.
"Дорогами перемог: Бойовий шлях 5-ої гвардійської танкової армії"

В зимнюю компанию 1944-45 года советское верховное главнокомандование планировало развернуть наступление на обширном фронте от Ленинграда до Черного моря. План немецкого командования на 1944 год вынужденно сводился к тому, чтобы стратегической обороной измогать силы противника.
Наступление советских войск не завершилось разгромом противника, как отмечает в своих мемуарах генерал С.М. Штеменко “… на этих направлениях (прибалтийские) у нас не хватало тогда сил и средств… Именно в это время мы концентрировали свои усилия в Правобережной Украине”. В плане освобождения Прибалтики, продолжает генерал: “Не удалось учесть в должной мере возможность подхода резервов противника из глубины Германии и переброску довольно значительных сил с западного театра”.

alt

-Свято зі сльозами на очах.

В історії кожного народу, сіл, та міст є події, про які не можна говорити без завмирання серця. Саме таким лишився цей день в пам'яті односельців цей день - 9 травня 1988, відкриття оновленого  місця поховання воїнів Радянської армії в роки Великої Вітчизняної війни.
             Всі ми пам'ятаємо скільки праці було вкладено працівниками колгоспів імені Ульянова, "Побєда",учнів наших шкіл ,працівників сільради,пенсіонерів ,та інших трудових колективів нашого села. Всі ми пам'ятаємо  той значний вклад, що  вніс Вадим Михайлович Яблонський - тодішній голова сільради. А також самовіддану працю Плужник Наталії Остапівни -учительки-пенсіонерки , завдяки зусиллям якої такий підбір квітів , що цілий рік з  весни до пізньої осені буяння квітів на клумбах біля братської могили .Завдяки її досвіду всі висаджені берізки та ялинки прижилися на території братської могили . В рекордно короткі строки було виготовлено новий постамент для пам'ятника, викладено плиткою алеї , розбиті клумби , виготовлено пам'ятні плити з написами загиблих та похоронених воїнів . В цей день було запрошено гостей,  рідних похоронених .були керівники району, ветеранські організації .Майже все село зібралося щоб  пом'янути тих загиблих воїнів які похоронені в нашому селі, а також тих наших земляків які віддали своє життя та покояться  в різних куточках нашої тодішньої батьківщини(СРСР) .

"Помните! Через века, через года, -
помните!
О тех, кто уже не придет никогда, -
помните!"

С октября 1943 по февраль 1944 года 442жизни было оборвано в том чудовищном кровавом месиве - освобождении нашего региона от фашистских оккупантов за нашу с вами жизнь.
438 - детей своих народов навек остались в нашей украинской земле, в нашем селе- Желтом . Память о тех погибших воинах, которые покоятся в братской могиле села, никогда не увянет.

Увійти на сайт

ERROR: mod_kunenalogin: Kunena 5.0 (or later) is not installed on your system!

slypch0111.jpg